Özel Haber

Aranjör Mert Ali İçelli Dolandırıcılığa mı Başladı

Bugün gündemde yer alan bir haberle karşınızdayız. Ünlü aranjör Mert Ali İçelli, Star Life Medya firması sahibi yapımcı Serdal Kara’yı dolandırdı. İddiaya göre, bir süredir Star Life Medya bünyesinde çalışan İçelli, Serdal Kara’ya aldırdığı aranje malzemelerinin parasını ve kirasını ödemeden kaçarak ortak yaptıkları işlerin bile parasını iç etti.

Serdal Kara’nın açıklamalarına göre, İçelli’nin dolandırıcılığı büyük bir planın sonucuydu. İkili arasındaki sözleşmeye göre, İçelli’ye verilen malzemelerin kirası ve parası ödenmesi gerekiyordu. Ancak İçelli, kira ve ödeme yapmadan malzemeleri kiralayan bir müşteriye sattı ve bu sayede Serdal Kara’yı dolandırdı.

Serdal Kara, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mert Ali İçelli, bana aldığımız aranje malzemelerinin parasını ve kirasını ödemedi. Ayrıca ortak yaptığımız işlerin bile parasını iç etti. Kendisine defalarca hatırlatmama rağmen ödemelerini yapmadı. Dolandırıldığımı anladığımda ise iş işten geçmişti” dedi.

Yaşanan bu dolandırıcılık olayı, müzik sektöründe büyük yankı uyandırdı. Mert Ali İçelli’nin bu hareketi, diğer müzik yapımcıları ve aranjörler tarafından da tepkiyle karşılandı.

Yaşanan bu olayın ardından, Serdal Kara ve Star Life Medya firması, hukuki yollara başvuracaklarını açıkladılar. İçelli’nin bu dolandırıcılık eylemi, yargı önünde hesap vermesi gerektiğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Yaşanan bu olay, müzik sektöründe güvenin önemini bir kez daha ortaya koydu. İşbirliklerinde ve sözleşmelerde tarafların özenle davranması, ödeme ve teslimat konularında titiz olması gerekiyor. Bu sayede, dolandırıcılık gibi olumsuz durumların önüne geçilebileceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu