Özel Haber

Holdingin gerçek sahibi ünlü borsacı mı… SPK talebine mahkemeden ret… “Tanıdıkları var kapatacaklar”

Odatv Haberine göre; Verusa Holding’in gerçek sahibinin Sermaye Piyasa Kurulu’ndan (SPK) yasaklı Nihat Özçelik olduğu iddiası eski sekreterinin şantaj dava dosyasına girdi. SPK mahkemeden dosyanın bir örneğini istedi. SPK’nın talebi mahkeme tarafından reddedildi.

SPK’dan yasaklı borsacı Nihat Özçelik’in Verusa Holding’in gerçek sahibi olduğu iddiası eski sekreterinin şantaj davası dosyasına girdi.

Nihat Özçelik’in eski sevgilisi Sibel İ.’ ile Verusa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal arasındaki telefon konuşması bilirkişi raporunda yer aldı.

“SPK’YA GİDİP ORANIN PATRONU O…”

Bilirkişi raporunda doğrulanan 6 dakika 50 saniyelik telefon konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

Sibel İ.: Mustafa Bey. Bir şey söyleyeceğim. Ben ona bunu yapmazsam ölürüm Neden ölürüm O çünkü hep yaptı, yaptı, yaptı. En son beni karlı yolda bıraktı. O az bile ona yaptıklarım Yani siz şahitsiniz neler yaptı bana ya. Ama orada şahitler var diye Özkan bizi ayırmıştı falan ya, Özkan’ı falan yazmadım. Zeki bey bizi ayırdı. Onu yazmadım. Burada bilerek. Çünkü onları ifadeye çağırırlar değil mi?

Mustafa ismindeki şahıs: Çağırırlar, mutlaka çağırırlar Onlar da çok zor durumda kalır.

Sibel İ.: İşte o yüzden dedim. Onlara söylemeyecek bence. Kendi aramızda halletmeye çalışacak gibime geliyor. Onlara bile söylemez bence. Size bile söyler. Bilmiyorum ki.

Mustafa ismindeki şahıs: Sanmam sanmam, onu kendi şeyinde şey yapar.

Sibel İ.: Zeki beyi filan yazarsam delirir, kiriz geçirir Ama bazen de şey diyorum. SPK ya gidip oranın patronu. Onu da yapsam mı acaba diyorum. Ama sırf orada da sizi düşündüğüm için yapamıyorum.

Mustafa ismindeki şahıs: Beni sıkıntıya sokar ya.

Sibel İ.: Sokar mı?

Mustafa ismindeki şahıs: Tabii, çok.

Sibel İ.: Ben o yüzden yapamıyorum işte. Sizi daha çok sevdiğim için oranın patronu o değildir falan bilmem ne. Her şeyi söylemesem. Ama diyorum ki karıştırma, kendi olayından git diyorum.

Mustafa ismindeki şahıs: Yani özel sana karşı yaşadığın şeyler. Tabii ki o senin bireysel şeyin. Diğer türlü sadece beni değil bütün şeyi çok sıkıntıya sokar yani. Hani bir şey çıkmaz gene.

“SPK’DA TANIDIKLARI VAR, KAPATACAKLAR”

Sibel İ.: Tabii, SPK tanıdıkları var. Kapatacak yine. Derdim onu huzursuz etmek zaten.

Mustafa ismindeki şahıs: Ama bana sorarsan da yani arkadaşların dostların var. Daha işlerine odaklansan. Yani negatif tiplerden zaten kurtuluyorsun, şimdi tekrar bir şeyin içine giriyorsun. Yani bunlar böyle bir günde iki günde bitmez. Aylarca sürer. Enerjini böyle tüketeceğin yerde şeyine odaklansan. Güzellik merkezi açacaksın. Bir şeyler yapacaksın Benim tavsiyem o olur ama sen bilirsin.

SPK’NIN TALEBİNE RET

Bilirkişi raporunun dava dosyasına girmesiyle basına ses kaydının yansıması üzerine SPK avukatı tarafından mahkemeden ikili arasındaki konuşma kaydının bir örneği istendi.

Mahkeme ise SPK’nın talebini reddederek dosyanın bir örneğinin SPK’ya gönderilmesini reddetti.

Borsacı Nihat Özçelik’e ait olduğu öne sürülen holding SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun dört yıl başkanlık yaptığı dönemde çok sayıda hissesini halka arz etti.

SPK Başkanı Taşkesenlioğlu’nun kız kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu ile evli Prof. Dr. Ünsal Ban’ın Nihat Özçelik ile yakın ilişkileri vardı.

Zehra Taşkesenlioğlu-Ünsal Ban- Nihat Özçelik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu