Özel Haber

Sedat Peker’in açıkladığı Martı Otel’in yönetimine kim atandı?

Sedat Peker’in iddialarında geçen Martı Otel’in akıbetini Birgün yazarı Bahadır Özgür açıkladı. Özgür’ün yayınladığı belgelerde, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun eski bakan olan ağabeyi Ersin Taranoğlu’nun Martı Otel’de yönetime girdiği ortaya çıktı.

Sedat Peker’in iddialarında geçen Martı Otel’in akıbetini Birgün yazarı Bahadır Özgür açıkladı. Cumhurbaşkanı Danışmanının ağabeyi otelde yönetime girmiş

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, geçtiğimiz gün yayınlayacağım dediği belgeleri Twitter hesabından paylaştı.

AK Parti’li isimlerden Cumhurbaşkanı Danışmanlarına kadar birçok kişinin adı geçerken, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun abisi ile ilgili de flaş bir iddia ortaya atıldı.

Birgün yazarı Bahadır Özgür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Martı Otel’in Denizbank’a borcu için devreye girip rüşvet aldığı iddia edilen Serkan Taranoğlu’nun ağabeyi Ersin Taranoğlu’na dikkat çekti.

Özgür, paylaşımında “Peker, Saray danışmanlarının Martı Otel’in Denizbank’a borcu için devreye girip rüşvet aldıkları bilgisini paylaştı. İş çözülmedi. Marmaris’teki iki otel bankanın oldu. Bu olaydan sonra otel yönetimine eski bakan Ersin Taranoğlu da girdi. Serkan Taranoğlu’nun kardeşi” ifadelerini kullandı.

Konu hakkında Martı Grubu’ndan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ise şöyleydi:

“Şirketimiz ile Denizbank ve Deniz Faktoring arasında akdedilen 23.02.2021 tarihli Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi ve 30.03.2021 tarihli ek tadil sözleşmesi hükümleri çerçevesinde; Sözleşme yürürlükte olduğu sürece, Denizbank A.Ş. tarafından üçüncü bir şahıs ya da kuruma satılamamaları ve bu süre zarfında tesislerin tek alıcısının da Şirketimiz olması kayıt ve şartıyla ve Sözleşme tarihinden itibaren 5 (beş) + 2 (iki) + 2 (iki) yıl olmak üzere toplam 9 (dokuz) yıllık süre içerisinde banka tarafından Şirketimize tanınan Alım Hakkı karşılığında.

Sedat Peker’in açıkladığı Martı Otel’in yönetimine kim atandı? yazısı ilk önce Deşifre Haberler üzerinde ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu